• Ново
36 Листови Помине Уметност Налепници, 120 Парчиња Ковчег Долги Нокти Лажни Нокти, Daisy Само Лепило Помине Налепница Цвеќиња Помине Вода Налепници Decals Транспарентен Ла?

36 Листови Помине Уметност Налепници, 120 Парчиња Ковчег Долги Нокти Лажни Нокти, Daisy Само Лепило Помине

DEN 311.76
Залиха

Износ

Бојата може да постои мала разлика поради различни екранот.Корисни пакет : транспарентна лажни нокти доаѓа со транспарентни случај да чува, лесно за вас да се носат кога сте на одмор, уживање на нокти забава во секое време и насекаде; случај, исто така може да се заштити лажни ноктите од добивање валкани. Употреба на tweezer предвидено да лупам исклучување на моделот ви се допаѓа од хартијата.Смешни DIY процес : нашата праска цвет нокти decal и транспарентен лажни ноктите лесно за вас да се користи; Прво, чиста и сува вашите нокти, А потоа се држи на лажни нокти за вашите нокти со лепак (не се вклучени во пакетот) и притиснете ги за секунди со нежно; Следниот може да се применува на лак (не се вклучени во пакет) ви се допаѓа и да чекаат за секунди да се исуши; Користете го помине уметност tweezer да лупам помине decals исклучување и држи ги на; Последните се покријат овие со транспарентен лак. Бојата на вашиот лак (не е предвидено) се додека не се исуши.Широк спектар на апликации : овие само лепило ноктите и лажни нокти совети, не може да се применува на ноктите салони, козметички салони и бањи, но исто така и дома и за домовите за лична употреба; Можете да го направите на нокти за вашите пријатели и членови на семејството, кој е добар начин да се подобри вашите односи.Користење инструкции : Можете да го користите нокти налепници сам, како и. Ве молиме чисти и суви вашите нокти површината.Практична комбинација во пакет : ќе добиете 36 листови помине уметност налепници со 120 парчиња на лажни нокти совети и 1 парче помине уметност tweezer, и затоа вие не треба да купат дополнителни помине совети и tweezer ; количината е доволна, која може да ги задоволи вашите потреби за нокти во секојдневниот живот.

Декларирани својства

Најдобри предлози