• Ново
Din Железнички Напојување, Din Железнички Switch Din Железнички Единствен Излез за Индустриска Автоматизација Контрола за Дигитални Производи

Din Железнички Напојување, Din Железнички Switch Din Железнички Единствен Излез за Индустриска Автоматизација

DEN 722.40
Залиха

Износ

Со 12 V излезниот напон, со преоптоварување и overvoltage заштита, тоа е безбедно да се користи.Широко се користи во индустриска автоматизација контрола, комуникациска опрема, електрична опрема, дигитални производи и инструменти и други области.Снабдувањето со електрична енергија е еден излез, со силни анти-мешање способност и стабилни перформанси.За комутација за напојување усвојува ABS школка, која е силна и отпорни на топлина, и има долг животен век.Со компактен модуларната структура, DIN железнички инсталација е повеќе удобен и брз.Функција : 1. За комутација за напојување усвојува ABS школка, која е силна и отпорни на топлина, и има долг животен век.2. Со 12 V излезниот напон, со преоптоварување и overvoltage заштита, тоа е безбедно да се користи.3. Со компактен модуларната структура, DIN железнички инсталација е повеќе удобен и брз.4. Снабдувањето со електрична енергија е еден излез, со силни анти-мешање способност и стабилни перформанси.5. Широко се користи во индустриска автоматизација контрола, комуникациска опрема, електрична опрема, дигитални производи и инструменти и други области.Спецификација : Предмет Тип : Префрлување Моќ Supply Material : ABSModel : д-р-45-12 Input Напон : 100-240 VACInput Струја : 1.5 AOutput Напон : 24 VOutput Струја : 3.5 AWorking Температура : -10℃-+50℃78mm / 3.1in5mm / 0.2in38mm / 1.5in1mm / 0.04in2mm / 0.08in9.5mm / 0.4in67.7mm / 2.7in57mm / 2.2in28.4 / 1.1in68mm / 2.7in46.5mm / 1.8in3mm / 0.1 во Пакет Листа : 1 x Префрлување Напојување.

Декларирани својства

Item Type:
Switching Power Supply
Material:
ABS
Model:
DR-45-12
Input Voltage:
100-240VAC
Input Current:
1.5A
Output Voltage:
24V
Output Current:
3.5A
Working Temperature:
-10℃-+50℃
78mm / 3.1in :
5mm / 0.2in :
38mm / 1.5in :
1mm / 0.04in :
2mm / 0.08in :
9.5mm / 0.4in :
67.7mm / 2.7in :
57mm / 2.2in :
28.4 / 1.1in :
68mm / 2.7in :
46.5mm / 1.8in :
3mm / 0.1in :
Package List:
1 x Switching Power Supply :

Најдобри предлози