• Ново
Жетвата Месечината 3D: Нов Почеток - Nintendo 3DS

Жетвата Месечината 3D: Нов Почеток - Nintendo 3DS

DEN 1452.00
Залиха

Износ

Бренд Нови во кутија.Производот бродови со сите релевантни додатоци.Ехо Селото го видел подобри денови..Само како сте се пресели во, сите други се пресели подалеку да позелени пасишта.Тоа е твоја работа да се донесе селани назад, со тоа што градот е привлечен повторно, и давање на Ехо Село нов почеток!За прв пат во серија историја, можете целосно да го прилагодите вашиот карактер изглед!Изберете вашиот карактер е полот, бојата на кожата, израз на лицето, фризура, и многу, многу повеќе!Можете дури и може да оди да се прилагоди и имате нив да се направи нови тимови за вас!Не ми се допаѓа каде вашиот култури и штала се на вашата фарма?Лесно!Само да го изберат за нив и се движи нив!Да, тоа е навистина толку лесно да се прилагодите вашата фарма во Жетвата Месечината : Нов Почеток!Можете исто така да креирате тони на нови додатоци за вашата фарма, куќа, и Ехо на Село!Изградба на парк, клупи и topiary за локалните граѓани, домашни миленичиња куќа за вашата фарма, и егзотични позадина и мебел за вашиот дом!Нов Почеток карактеристики нови животни како што се llamas и yaks, нови култури, да жетвата, и нови ликови да се сретнат и ву! *DLC (Превземање Содржина) може да не биде вклучена и не е гарантирано да работат*.

Декларирани својства

Најдобри предлози