• Ново
353 Силикони О-Прстен 70A Брегот Црвена, Фунта Печат (Пакување од 5)

353 Силикони О-Прстен 70A Брегот Црвена, Фунта Печат (Пакување од 5)

DEN 573.36
Залиха

Износ

O-прстени најчесто се обезбеди притисок и течност печат помеѓу cylindrically облик, се преклопуваат, за парење површини и најчесто се гледа во мотори, чешми, прирабници, вентили, и разни цилиндри.Тие се кружни во форма, со кружен пресек и дупка во центарот, слични на doughnut.Брегот durometer е на цврстината на материјалот, и неговата отпорност на постојан вовлекување.Durometer (цврстина) на 70 A за отпорност на пенетрација.Направен од силикон за употреба со различни хемикалии и течности.Силиконски О-прстен има брегот durometer на 70 A.Оваа силикони О-прстен ги исполнува стандардите дефинирани од страна на Воздушната Стандард AS568 A, која е Aerospace Големина Стандард за О-прстени.O-прстени се достапни во повеќе големини, и може да се нарача врз основа на бара номинална внатре дијаметар (ID), надворешниот дијаметар (OD), и крос-пресек (КС) дијаметар.Оваа силикони О-прстен е црвена боја, круг во форма, има durometer на 7 OA, и е дизајниран за употреба во широк спектар на запечатување апликации.Силиконски е прифатлив за температура апликации помеѓу -65 степени F (-54 степени C) да 450 степени F (232 степени C).Таа има добра отпорност на озон, времето, детергент, солена вода, мотор и пренос на нафта, не-нафта течност, хидраулични течности кои се спротивстави на оган, растителни и животински масла, како и висока молекуларна тежина chlorinated ароматични јаглеводороди.Силиконски е подложен на механички, носат и солза, вода и пареа во текот 250 степени F (121 степени C), ароматични јаглеводороди (бензен), chlorinated јаглеводороди (trichloroethylene), киселини и бази, и јаглеводородни горива.Може да се користи низ широк температура се движат од -65 степени F (-54 степени C) да 450 степени F (232 степени C).

Декларирани својства

Најдобри предлози