• Ново
Земјата е Најдобро Органската Фаза 2 Храна за бебиња, Сладок Компир и Пилешко Вечера, 4 мл. Jar

Земјата е Најдобро Органската Фаза 2 Храна за бебиња, Сладок Компир и Пилешко Вечера, 4 мл. Jar

DEN 311.04
Залиха

Износ

Сите на Земјата Најдобра храна за бебиња тегли се USDA-Сертифицирани Органски, направени со не-ГМО состојки и не содржат вештачки вкусови, бои и конзерванси. *Барање одобрение за USDA Заверена-Органски и Не-ГМО беа дадени на август 6, 2012 од Квалитетот Меѓународни со сертификат број C003742-NOPHTR-10.Со повеќе фази на purees достапна за различни возрасти, има една Земја е Најдобра храна за бебиња за секој чекор на патот.Земјата е Најдобро Органската Бебешка Храна Тегли функција вкусен комбинации на pureed овошје, зеленчук, месо и интегрални житарици кои го вашиот малку едно е сигурно да го сакаш. Метали Најдобри Органски Праска, Овес и Банана Бебешка Храна е специјално дизајниран за да се задоволат нутритивните потреби на растечката бебиња.Тие се, исто така, unsweetened, unsalted, и нема да имаат додадени модифициран скроб.Спакуван во BPA-free resealable тегли.Нудејќи широк спектар на безбедно и нежни бебе производи за нега, како и негување на храна, Земјата е Најдобро производи се создадени со нега, со користење на едноставни состојки се наоѓаат во природата.Од ден дека Земјата е Најдобар беше основана во 1985, ние сме биле признати како бренд посветен на понудата здрави, безбедни производи за малечки.Оваа вкусна овошен вкус за бебиња од 6 месеци и постара е со цело зрно овес брашно и органско овошје.Тоа се прави со органски состојки, вклучувајќи цели зрна кафеав ориз, butternut сквош и пилешко покрена без употреба на антибиотици.USDA-Сертифицирани Органски и направени со не-ГМО состојки.Едноставно изберете соодветна пире врз основа на вашето бебе на возраст : Фаза 1 е за малите 4 месеци и години, Фаза 2 е за 6 месеци и постарите, и Фаза 3 е за 9 месеци и постари.

Декларирани својства

Најдобри предлози