• Ново
Nagina Меѓународни Средновековниот Barbuta Visored Бранеа Челик Витези Темплари Armour Шлем | Ноќта На Вештерките Костим Реквизити

Nagina Меѓународни Средновековниот Barbuta Visored Бранеа Челик Витези Темплари Armour Шлем | Ноќта На Вештерките

DEN 1559.76
Залиха

Износ

Големина Медиум - Со Поместена Фитинзи & Пломба Врвот Жито Дебелина - 1mm/19 мерач Тежина - 1600 грама.Голем Ноќта На Вештерките Костим Голема Larp Costumer - Со Larpers За Larpers Голем Агол Акцент.Историски дизајн, исто така, под влијание Господарот на Прстените, Star Wars, и Марвел Стрип X-Men носии.На "barbuta" беше 15-ти век италијански дизајн се смета дека е специјализирана форма на "sallet" без стакло.Village & Произведени Од Страна Nagina Меѓународно - Ексклузивни Детали Квалитет Со Прецизност Пријатна Заврши.Ла Barbuta един Visera е шлем инспириран од италијански војници на 15 век.Дизајниран за да ги заштити главата за време на борба, брадата е функционална и елегантен.На стакло е мобилен и може да се носи се отвори на шлем, е фиксиран со поддршка.На стакло има две правоаголни отвори за очите и слад крстот за вентилација.Овој елегантен и удобен шлем го привлекува вниманието на бојното поле со деталите, како што се на горниот дел од сртот.Брадата е дизајниран да се носи со Ренесансата-стил на облека, но исто така е погоден за фантазија settings.Овој шлем стил е популаризирана од страна на современата култура како шлем носи со џуџиња.Брадата е да се поставуваат со кожа за на рака под брадата одржување на кацигата се одржа.Произведени со 1 мм дебел лесна челик и кожа, со правилно и редовно одржување, овој шлем ќе се спротивстави на злоупотреба на повеќе LARP игри или recreations.

Декларирани својства

Најдобри предлози