• Ново
Челик Палецот Завртка, Цинк Позлатен Заврши, Лопата Глава, Рамна Точка, ги Исполнува МФИ 156, 2 Должина, 5/16-18 unc завршетоци со Конци, Увезени (Пакување од 50)

Челик Палецот Завртка, Цинк Позлатен Заврши, Лопата Глава, Рамна Точка, ги Исполнува МФИ 156, 2 Должина, 5/16-18

DEN 1270.32
Залиха

Износ

Палец Завртки овозможи едноставна "од рака" инсталација.Цинк Позлатен Челик сврзувачки елементи се погодни каде сила и отпорност на корозија се основните правила.Лопата главата е лесно да се сфати.Алатки не е потребно за затегнување или расклатување.Крупни теми се подобри за кршливи материјали, и ќе се соберат и расклопување побрзо од фини нишки.Палец завртки се дизајнирани да бидат построги и се олабави со рака.Тие доаѓаат во различни главата стилови, но секоја од нив вклучува лесен-контрола на главата, која овозможува едноставна "од рака" инсталација.Челици се назначени од страна 4 број SAE Челик одделение.На првите две цифри укажуваат на основни материјали кои се користат да се формира челик.Последните 2 цифри се идентификуваат процент на јаглерод за легура (во hundredths).На челик се користи во овие сврзувачки елементи има затегнувачка цврстина кои се движат од 100,000 до 150,000 psi (килограми по квадратен инч).Цинк Позлата помага да се спречи корозија.Лопата главата стилови се совршени кога честите корекции се неопходни.Тие имаат широка глава која овозможува лесно затегнување и расклатување со рака.На навој fastener големина името вклучува информации за голем надворешен дијаметар проследено со конци по инч, што укажува ако тоа е груб или парична казна.Крупни теми се подобри кога се работи со кршливи материјали; тие се посилна и се полесно да се променуваат и unthread во споредба со парична казна.Крупни провира, исто така, им овозможува на подебели облоги и обложувањата.

Декларирани својства

Најдобри предлози