• Ново
Италијански Pecorino Романо (2 Фунти)

Италијански Pecorino Романо (2 Фунти)

DEN 1031.76
Залиха

Износ

Pecorino Романо е еден од најстарите видови на сирење како и повеќето познати надвор од Италија.Г.О.Стр.Заштитени.Производ на Агро-Романо, Италија.Бродови препорачана во една изолирана пакет за да се обезбеди свежина.Pecorino е термин кој се користи да се дефинира италијански сирење направени од 100% овчо млеко.Надвор од четири Pecorino парчиња сирење дека примиле Заштитена Ознака на Потекло (PDO) статус според правото на Европската Унија, Pecorino Романо е еден од најстарите видови на сирење како и повеќето познати надвор од Италија.Како на законодавството, производство на Pecorino Романо сирење е дозволено само на островите Сардинија, Lazio и во Тоскански Провинција на Grosseto.Како што сугерира името, историјата на Pecorino Романо сирење датира од Римско време кога бил дел од главен исхрана на војници во војна.

Декларирани својства

Најдобри предлози