• Ново
Pecorino Toscano Stagionato DOP Сирење на Возраст од 120 дена 5 фунти

Pecorino Toscano Stagionato DOP Сирење на Возраст од 120 дена 5 фунти

DEN 2976.00
Залиха

Износ

5 фунти (2.3 килограм) - ПРИБЛИЖНА ТЕЖИНА.Состојки : Пастеризирано овчо млеко, сол, rennet - Кората се нанесуваат со маслиново масло - Стареењето : 120 дена.Служи како табела сирење, тоа оди многу добро со Chianti црвено вино.Уживајте во неа, исто така, со мед, метеж или овошје.Високи Стандарди за Контрола на Квалитетот - Ние Брод со Мраз Пакети - Бродови од Њујорк.Производ на Италија.Свежо Сирење се Сече на ден, спакувани во заштитна пластична.За време на Транспортот Мраз пакети може да се топи - ве Молиме фрижидер по испораката Неговото височество Pecorino Toscano исто така познат како "Toscanello" се направени од овчо млеко и тоа е слатка и млечниот квалитети се губат во процесот на стареење во корист на повеќе интензивен вкус и неверојатна арома сложеност.Оваа Pecorino доаѓа од пасишта на Тоскана регион или од другите соседни области вклучени во спецификацијата на потекло (D. P. O.).Предлог : Послужи тоа како табела сирење, тоа оди многу добро со Chianti црвено вино.Уживајте во неа, исто така, со мед, метеж или овошје.4 фунти (1.8 килограм) - ТЕЖИНА APPROXIMATESIngredients : Пастеризирано овчо млеко, сол, rennet - кората се нанесуваат со маслиново oil Packaging : Вакуум-запечатени Plastic Aging : 4 months Flavor : Горко, налудничав, savory Texture : Тешко, crumbly Color : White Aroma : Grassy Region : Tuscany Product на Италија.

Декларирани својства

Најдобри предлози