• Ново
Melin Алатка ОПР Кобалт Челик Плоштадот Носот Крајот Мелница, Weldon месо тело, TiCN Monolayer Заврши, Roughing Намали, Не-Центар за Сечење, 30 Сте Хеликс, 6 Флејта, 4.2500 вкупна Должина,

Melin Алатка ОПР Кобалт Челик Плоштадот Носот Крајот Мелница, Weldon месо тело, TiCN Monolayer Заврши, Roughing

DEN 2344.80
Залиха

Износ

Кобалт челик алатки се слични на високо-брзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформансите при сечење потешко метали како што се од нерѓосувачки челик никел или легури.Титаниум carbonitride облоги се потешко и повеќе носат-отпорни, од Калај алатка за подобрување на животот и побрзо сечење брзина.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Груба финиш е произведен од кои може да се бара по завршувањето помине.Овие алатки не ќе се фрлам намали.Кобалт челик алатки се слични на високо-брзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформансите при сечење потешко метали како што се од нерѓосувачки челик никел или легури.Титаниум carbonitride облоги се потешко и повеќе носат-отпорни, од Калај алатка за подобрување на животот и побрзо сечење брзина.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Поради пофини синусоидална форма на сечење на работ, пофини чипови се произведени од груб терен, која се полесно испуштивме надвор и намалување на ре-сечење и пакување.Груба финиш е произведен од кои може да се бара по завршувањето помине.Овие алатки не ќе се фрлам намали.За Плитки Axial Длабочини и Профилот на Парчиња.

Декларирани својства

Најдобри предлози