• Ново
Pcqre Европската Надворешна Водоотпорен Пејзаж Светла Транспарентно Стакло Абажур Тревник Светлина Ретро Месинг Градина Алуминиум Пост Фенер Водоотпорен Рѓа Декор

Pcqre Европската Надворешна Водоотпорен Пејзаж Светла Транспарентно Стакло Абажур Тревник Светлина Ретро Месинг

DEN 494.40
Залиха

Износ

висок крајот ДОВЕДЕ и напредни оптички дизајн се усвои, да Уживаат осветлување со нас!.Ниска потрошувачка на енергија не е само светла и мека, тоа не е гневен, тој исто така ги штити очите на членовите на семејството. ✎ многу погоден за голем број на активности на отворено осветлување потреби.✎ Големина : 20cm * 45см, погоден за инсталација на светилки во разни средини, уникатна текстура и карактеристики. ✎ Светилка тип : E27 ; минималната моќ е 1 W и максимална моќност е 60 W.Висок квалитет на материјалите се трајни.

Декларирани својства

Brand:
Pcqre
Product Type:
Landscape Lamps
Style:
Vintage
Shell color:
bronze, black
Material:
metal aluminum + glass
Voltage:
110V (inclusive) - 220V (inclusive)
Power:
0W (inclusive) - 60W (inclusive)
Lamp holder:
E27
Light bulb supply:
no
Light source type:
energy saving lamp, LED
Size:
20cm * 45cm
Weight:
1.5kg
Uses:
outdoor lighting
Number of light sources:
E27*1
Protection level:
IP65
Suitable for corridors, courtyards, villas, gardens, Walkway, Patio, Lawn, Backyard :
Package Included:
1 x Pathway Light( not include bulbs ) :
Customer Service:
If you are not satisfied with the product, If you have any questions about the product, please feel free to contact us within 24 hours. Thank you!

Најдобри предлози