• Ново
EuisdanAA RV24YN20S 1K Ohm Променливи Отпорници Еден Претвори Ротари Јаглерод Филм Potentiometer 2 парчиња(RV24YN20S 1K Ohm Resistencias варијабли Potenciómetro giratorio де película де carbono де una sola vuel

EuisdanAA RV24YN20S 1K Ohm Променливи Отпорници Еден Претвори Ротари Јаглерод Филм Potentiometer 2 парчиња(RV24YN20S

DEN 347.76
Залиха

Износ

Генерално се користи во миксери, играчки, аудио, автомобил аудио засилувачи, радија, DVD/VCD, телевизии, електронска порака уреди, слушалки, светилки и други електронски дигитални и електронска опрема.34 inch Shaft Дијаметар : 6mm / 0.Предности на производите, силна спроводливост, долг животен век, прилагодливи на корозија, висока отпорност на опсег(Ventajas del producto, conductividad fuerte, larga vida útil, resistencia ajustable, rango де алта resistencia.Euisdan AA RV24 YN20 S 1 K Ohm Променливи Отпорници Еден Претвори Ротари Јаглерод Филм Potentiometer 2pcs Product Име : Јаглерод Филм Potentiometer Model : RV24 YN 20/B102 Material : Јаглерод филм Metal Resistance Вредност : 1 K ohm Power : 2 WTolerance : +/-10%го Бројот : Еден Turn Terminals Број : 3 Features : Круг Shaft Total Големина : 33.Врвот на вредноста тип и knurled окното за лесно да работат во секојдневна употреба.Ventajas del producto, conductividad fuerte, larga vida útil, resistencia ajustable, rango де алта resistencia Tipo де ajuste супериорен y eje moleteado став una fácil operación en el uso diario.Knurled вратило со поделени дизајн за притисни-за knob.Отпор Вредност : 1 K Ohm Толеранција : +/-10%.Опис на Spanish RV24 YN20 S 1 K Ohm Resistencias варијабли Potenciómetro giratorio де película де carbono де una sola vuelta 2 uds Modelo : RV24 YN 20 / B102, алта calidad, метал resistente a la corrosión, алта resistencia mecánica Valor де resistencia : 1 K Ohm Tolerancia : +/- 10%Generalmente se utiliza en mezcladores, juguetes, аудио, аудио став automóviles, amplificadores, радија, DVD / VCD, televisores, dispositivos де mensajes electrónicos, auriculares, lámparas y otros equipos electrónicos digitales y electrónicos.Модел : RV24 YN 20/B102,со Висок квалитет, метал отпорен на корозија, висока механичка сила.8 inch Color : Црна, Сребрена Tone Package Содржина : 2 x Јаглерод Филм Potentiometer Features : 1 K ohm, 3 Терминали, Еден Линеарен, Одговара на Повеќето Стандардни Копчиња.4 inch Shaft Вкупна Должина 20.(Tipo де ajuste супериорен y eje moleteado став una fácil operación en el uso diario.

Декларирани својства

Најдобри предлози