• Ново
Contrx Тешки Кат Монтирани Стрелата Кранот, 3000 Lb. Капацитет, 10' Под Зрак Висина, 10' Век

Contrx Тешки Кат Монтирани Стрелата Кранот, 3000 Lb. Капацитет, 10' Под Зрак Висина, 10' Век

DEN 2248.80
Залиха

Износ

Со овој вид на монтажа на стрелата кранот колона собранието е им била заклучена до претходно истури конкретни основа со вградени водител на завртки (се продава одделно).Овој стил на б кран монтажа ќе им овозможи на 360-степен ротација на бум.На стрелата кранот бум се фабрикувани од челик I-зрак и се отстранува крајот запира.Металниот пониски ролери превоз е сместен во стрелата кранот главата дел кој функција тешки челик страна плочи.Долниот ролери превоз се монтира на прилагодливи тензија завртки за да се овозможи областа корекција.Поддршка колона за стрелата кранот е изградена надвор од челични цевки со тешка основна плоча и зајакнување на gussets.Зито се дизајнирани за внатрешна употреба апликации.Вклучува отстранлив крајот запира.Произведено во САД.

Декларирани својства

Најдобри предлози