• Ново
GLOVEWORKS Црна Винил Индустриски Ракавици, 3 Мили, Прав Слободни, за Еднократна употреба

GLOVEWORKS Црна Винил Индустриски Ракавици, 3 Мили, Прав Слободни, за Еднократна употреба

DEN 239.76
Залиха

Износ

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Винил.Увезени.Се повлече На затворање.Gloveworks Црна Винил Индустриски Ракавици се изработени од 3-мили polyvinyl хлорид (ПВЦ).Тие се измери 9.5 инчи од fingertip да ткаенината.Винил е помалку еластични од нитрилна и латекс, давајќи отворени се вклопуваат и мазна, удобно се чувствуваат.Прав-слободен ракавици остави без неуредна остатоци.Црна винил ракавици се добри за janitorial и други светлината индустриски апликации, вклучувајќи храна услуга.Боја помага да се скрие нечистотија и валкано.Латекс-слободни индустриски ракавици се идеални за оние кои се алергични на природна гума.Gloveworks обезбедува сеопфатен постава на индустриски и испит-одделение ракавици во нитрилна, винил, и латекс.Gloveworks обезбедува сеопфатен постава на индустриски и испит-одделение ракавици во нитрилна, винил, и латекс.Овие црни винил ракавици се совршени за задачи од храна услуга на janitorial да салон и убавина на светлината индустриски.Не-проѕирна црна боја им дава еден професионален изглед и ви помага да се скрие нечистотија и валкано.Латекс-бесплатен медицински ракавици се идеални за оние кои се алергични на природна гума, додека во прав за слободни значи дека нема неуредна остатоци.Достапен во големини S XL и се продаваат 100 кутија, 10 кутии по случај.

Декларирани својства

Најдобри предлози