• Ново
Чудо LED Комерцијални Hydroponic Ултра Расте Лајт - го Заменува до 150W - бел ден Бела широк Спектар LED Затворен Растение Расте Сијалица За DIY Хортикултура & Затворен Градинар

Чудо LED Комерцијални Hydroponic Ултра Расте Лајт - го Заменува до 150W - бел ден Бела широк Спектар LED Затворен

DEN 407.76
Залиха

Износ

Широк спектар на светлина во 5000 K.Идеален за растенија и зеленчук. 12 W LED замена до 150 W, работи за $1. 44 годишно.Инстант on - не startup задоцнување.Практично нема топлина потпис.Користете само најдобро за вашиот растенија - Нашата цел спектар Светла ви даде 1900 Micromoles на Затворен Градинарство Моќ да многу надмине Стандард ДОВЕДЕ и стари Блескаво Растенијата Светла.Стил : 1 Пакет Пие само 12 Watts на електрична енергија, оваа зелено расте, целосно бел ден спектар LED заменува до 150 W стариот топло-водење блескаво растенијата светла и насликани расте поплави.Со речиси нула топлина излез, Чудо LED светилки живеат до 10 X подолго од стандардните светилки.Ова е неверојатно широк спектар на светлина за максимална апсорпција.Дневна светлина Бела широк Спектар LED, специјално дизајниран за да се емулира на светлина, температура на дневна светлина да им даде на вашиот растенија на природна светлина тие се жедни!.

Декларирани својства

Најдобри предлози