• Ново
Makita Д-28363 Размавта Пршлен, Мулти-Боја

Makita Д-28363 Размавта Пршлен, Мулти-Боја

DEN 476.16
Залиха

Износ

Керамички алуминиум оксид слој.Влакна од стакло аглеста поддршка.Погоден за нерѓосувачки челик, титаниум, никел и други висока затегнувачка метали.Трае и до 10 пати подолго од конвенционалните врзани абразивни диск.Дијаметар 125mm.Ронки 120.Пакет количина 1. Makita е водечки производител на професионален алат на пазарот.Слоеви на обложени абразивни фиксни за да поддржани поддршка.Ново лице на абразивни е откриено како диск носи, обезбедување корисникот има постојана перформанси во текот на животот на дискот.Размавта Дискови и Тркала се достапни во 4 различни премази, со 2 профили и 2 различни поддршка видови.Размавта Дискови и Тркала се погодни за широк спектар на материјали и апликации, со дрво, боја, метали и камења, кои се вклучени.D-28363 е Размавта Диск направени од следната генерација Циркони Алумина, идеален не само за нерѓосувачки челик, но исто така и за титаниум, никел и други висока затегнувачка метали, за тешки акции отстранување под висок притисок.D-28363 е Елита на Наушник Диск опсег.D-28363 трае и до 10 пати подолго од конвенционалните врзани абразивни дискови.D-28363 е лесен, со влакна од стакло аглеста подлога, флексибилни и тивко.D-28363 има најпопуларните поддршка тип за Размавта Дискови, за висока продуктивност.

Декларирани својства

Најдобри предлози