• Ново
ЗНАЧИ ДОБРО 212266 д-р-120-24 AC да DC DIN-Железнички Напојување, 24V, 5 Засилувач, 120W, 1.5

ЗНАЧИ ДОБРО 212266 д-р-120-24 AC да DC DIN-Железнички Напојување, 24V, 5 Засилувач, 120W, 1.5

DEN 1588.80
Залиха

Износ

МОЌ - На-Р-120 спецификации надвор со 24 volts на 5 засилувачи и има универзални AC влезен опсег; Помина низ 100% полно оптоварување горат-во тестови; Влезен напон 88-132 VAC / 176-264 VAC на 47-63 Hz, switch-за избор.Лесно се инсталира - врата-120 серија напојување е дизајниран за лесно да се инсталира на din железнички т-35/7.5 или 15 шини да се обезбеди ефикасен и на организиран од работниот простор.Заштита - напојување го штити против кратко-кола, оптоварување, во текот-напон, над температурата на обезбедување на вас и вашето место на работа да остане безбедно и обновува автоматски по неуспехот.Индустриски - ова напојување е дизајниран да работи со најмногу ригорозни на машини и адаптации, вклучувајќи тешки машини како cnc машини.ПАРИ ГАРАНЦИЈА за враќање - Ако не сте 100% задоволни со вашиот напојување само се вратат на уредот и ние ќе рефундирање на вашите купување; или можете да ги искористат предностите на уникатен ЗНАЧИ И 3-годишна гаранција.Средина И 120 W единствен излез индустриски DIN железнички напојување тежи 1.4 кг и мерки на 2.6" x 3.9" x 4.9".уредите со текст тековни на полно оптоварување е 2,8 a (115 V)/1.7 a (230 V).подесување, се Зголеми време е 70 Ms/115 VAC на полно оптоварување.Ефикасноста е 84 проценти.Преоптоварување е 105 150 проценти номинална излезна моќ.Преоптоварување напон е 29 33 V.Преоптоварување температура е 90 Степени целзиусови степени.Заштита Тип : постојана тековната ограничување, Обновува автоматски по грешка состојба е отстранет.

Декларирани својства

Најдобри предлози