• Ново
Safe Звук Личен Аларм, 12 Пакети 140DB Лична Безбедност Аларм Keychain со LED Светла, Итен Безбедност Аларм за Жени, Мажи, Деца, Стари лица

Safe Звук Личен Аларм, 12 Пакети 140DB Лична Безбедност Аларм Keychain со LED Светла, Итен Безбедност Аларм

DEN 719.76
Залиха

Износ

140db Безбедно Звук Личен Аларм : За итни случаи алармот може да се направи силен звук за да се привлече внимание за да се заштити од тоа да имаат итен дури и на растојание колку што 606.9 ft.Покрај тоа, звуците би можело да трае 50 минути континуирано уво-пирсинг аларм.Висок Напојува : Овој Личен Аларм опрема со 3 AG13/LR44 батерии за подолг живот!На AG13/LR44 батерии се тајната за овој аларм е болно јачина.Тие ќе трае до 365 дена пред треба да се разгледа нивна замена.Мулти-Функција : Со LED светла, на итни аларми може да се примени за ноќно осветлување, погодна за луѓе на сите возрасти, како што се студенти, постари лица, деца, жени, ноќта работници и така натаму; исто така Можете да ги користите за патување, пешачење, кампување и куче одење во текот на ноќта.Компактен И Лесен : безбедност аларм keychain има преносни големина за лесен за складирање и за носење; Тоа може да биде прикачена на жените торби, ранци, училишни торби, појас циклуси, suitcases, копчиња, куче ремени и така натаму; И може да се земе дури и вие сте на авионот.Ултра Трајни & Висок Квалитет : На Kosin Преносни Личен Аларм го користи супериорен во однос на животната средина и издржливи ABS plasticn, отпор да падне, кршете и напон, и висока температура, и бакар приклучокот, а не rusty, убава и издржливи, нема да се скрши во вашиот најголем неповолни услови.

Декларирани својства

Најдобри предлози