• Ново
GELRHONR 22Pin SATA Power Кабел за Продолжување,22 Pin(7+15)Sata Машки да се Женски Податоци и Моќ Комбо Продолжување Кабел со Заклучување Latch,за HDD,SSD,Оптички Дискови, ДВД Горилници,

GELRHONR 22Pin SATA Power Кабел за Продолжување,22 Pin(7+15)Sata Машки да се Женски Податоци и Моќ Комбо Продолжување

DEN 215.52
Залиха

Износ

✪ 22pin(7+15) Sata Машки да се Женски ПОДАТОЦИ и Моќ Комбо Продолжување на Кабел : може продолжување на SATA податоци и моќ интерфејс и може да се користи за да се поврзете различни уреди со 22 pin SATA конектор.И можат да и моќ и со голема брзина на пренос. ✪ 15+7 pin sata hdd продолжување на кабел : Една страна е машка глава,на другата страна е женската глава.На Slimline SATA кабел,можете да ја користите оваа жица, директно поврзан со уредот и на хард дискот.Како што SATA (сериски) хард дискови и SATA оптички дискови,SSHD,итн. ✪ SATA податоци и моќ 2-во-1 Продолжување на Кабелот : должината е 30 CM,тенка и флексибилна каблирање овозможува лесно рутирање.Станот SATA кабел за податоци има мека обвивка и може да се инсталира ефикасно и организирани во компактен компјутер случај.Кабелот за напојување е покриен со изолирани плетенка обвивка, кој не генерира топлина во текот користи. ✪ 22 Pin SATA Податоци и Моќ Проширување Кабел : SATA 3.0 теоретски максимум за пренос на Податоци стапка е 6 Gbps.Фактичката брзина на пренос е за 600 MB/S(Теоретски 6 Gbps/8=768 MB/S). ✪ ТЕХНИЧКИ МОМЕНТИ : кабелот женски конектор со железо тока shrapnel,која може да биде цврсто buckled по инсталацијата за да се избегне лабава врска и разни компјутерски предизвикано од вибрации.

Декларирани својства

Најдобри предлози