• Ново
Sealmaster USFCE5000A-303 Unitized Сферични Сплит Леано Железо Ролери Лого, Прирабница Кертриџ, Адаптер за Монтирање со Тип E Димензии, 3/4 Гром Големина, 3.1875 Окно Дијаметар

Sealmaster USFCE5000A-303 Unitized Сферични Сплит Леано Железо Ролери Лого, Прирабница Кертриџ, Адаптер за

DEN 22824.72
Залиха

Износ

Иновативни двоен ред на сферични ролери лого со оптимален капацитет, неусогласеност и брзина способност.Нема специјални алатки или feeler мерачи се потребни.Голем влошки и дупчиња во образите на домување капа, за лесно монтирање на вибрации - и температура следење уреди.Земја на потекло : сад.Монтажа на сферични ролери имајќи собранија, се состои од затворена и подмачкано инчен сферични лого со setscrew или адаптер за монтирање систем на заклучување.Тие се комбинираат во различни живеалишта на видови, монтажа стилови и домување материјали.На Sealmaster перформанси монтирани валчести лежишта контрола на вратило, со напреден адаптер за монтирање на системот (патент), за брза инсталација и отстранување.Нашите напредни интегрален систем на заклучување вклучува axial кап завртки кои ќе ви планината и cleaning лого од една страна.Резултат : ова високо инженерните систем на заклучување бара помалку сила и инсталира до шест пати побрзо од конкурентна лежишта.Sealmaster Монтажа на Сферични Валчести Лежишта, исто така, се вратило подготвени и бараат само хексадецимален копче и вртежен момент клуч за да инсталирате; нема посебни алатки или feeler мерачи се потребни.

Декларирани својства

Најдобри предлози