• Ново
1100 Алуминиум Shim Акции, AISI 1100-H18/АМС 4013, 0.125 Дебела, 24 Ширина, 24 Должина, 0.003 Ламинатни Слоеви

1100 Алуминиум Shim Акции, AISI 1100-H18/АМС 4013, 0.125 Дебела, 24 Ширина, 24 Должина, 0.003 Ламинатни Слоеви

DEN 3987.60
Залиха

Износ

Ламинат Алуминиум Shim е направен од 1100 Серија Алуминиум.Составот 1, Тип 1, Класа 2. Целосно ламинат.Излупете исклучување на слоеви за да потребна дебелина.Овозможува повеќе на-сајт точност.Прецизност Бренд Ламинат Shim е направен со користење на притисок и смола/лепило да се поврзе метал shim заедно која создава крути "е, неее" објект кој се појавува да функционира како еден цврст метал лист или плоча.Отстранување на слоевите од страна пилинг далеку со џебен нож до саканата дебелина.Листови може да се намали, исеков, печат, бланширан, или досадно на речиси секоја конфигурација.Сврзување лепило го прави за само право пилинг, без кинење или расцепен на слоеви.Листови може да се униформа од раб до раб.

Декларирани својства

Најдобри предлози