• Ново
Olababy Од Суштинско Значење За Хранење Подарок Сет (Корални)

Olababy Од Суштинско Значење За Хранење Подарок Сет (Корални)

DEN 1198.80
Залиха

Износ

Нежно Шише : Антиќ colic шише, со лесно latch off-образовна брадавица промовира исправена хранење и континуиран проток.Обука лажица : Охрабрува бебе да научи самостојно хранење, флексибилни за да лажичка храна во секој агол, и може да се користи како teether.Пареа сад : Расклопна база за парење да послужи и паметни усна за лесна храна колекција од сад за лажица.Nontoxic, Медицински-одделение Силиконски дека е BPA, ПВЦ и Phthalate-слободни.Лесно да се чисти и машина за миење садови безбедно.На Olababy хранење подарок сет обезбедува најдобар хранење essentials од шише хранење на воведувањето на цврсти материи преку baby-led weaning.Тоа вклучува 4oz Gentle Bottle со бавен проток на брадавица, на 8oz Gentle Bottle со среден проток на брадавица, мека-совет родител хранење лажица, a baby-led weaning обука лажица и Steam Bowl.Сите овие прекрасни бебе хранење производи се дизајнирани да се вклучат бебе со примамливата бои, лесно-зафат и природно инспириран форми.Сите производи се направени со 100% toxin слободни силикони дека е BPA и phthalates слободни.

Декларирани својства

Најдобри предлози