• Ново
TORBAL FC20k Професионални Сила Колосек, 4,000 lbf x 1lbf, Напнатост и Компресија, Изградена-во Безжични, USB, microSD, Меѓусебно се Вчита Ќелија

TORBAL FC20k Професионални Сила Колосек, 4,000 lbf x 1lbf, Напнатост и Компресија, Изградена-во Безжични, USB,

DEN 4052.88
Залиха

Износ

000 lb F (1k N да 50 Kn) се опремени со loadcell заменливост функција која им овозможува на корисниците да се користи на повеќе надворешни loadcells со една сила мерач индикатор.На fck нудат најголема fixability и зголемување на продуктивноста со loadcell заменливост функција која им овозможува на корисниците да се користи на повеќе надворешното оптоварување клетки со една сила мерач индикатор.Четири моќни никел–метал hydride 2700m Ah батерии чувајте сила мерач работи и до 32 часа.Функцијата организира податоци во папки со хронолошки .Сите податоци резултати и мерењата се зачувува директно на SD-картичката во ".Оваа карактеристика овозможува да поставите минимум, максимум, и целни вредности кои се следат од страна на сила колосек.Одлична животниот век на батеријата со четири моќни и лесно пренослив Ni-МЗ 2700m Ah батерии.Позадинско осветлување auto-rotate display автоматски се приспособува на позиција на сила колосек.Натоварени со хардверски карактеристики како што се вградени во Безжични, Проширување со Micro SD мемориска картичка, USB, RS232, и I/O излезниот порт.Префрлување помеѓу loadcells е лесно да се направи преку сила мерач мени со минимална конфигурација или setup.Аналоген влез на излез.Секое барање на владата на сила мерач вклучува статистичка анализа на снимени примероци и сила врвови.Модулот се добива со тешки вртливата имајќи зглобовите дизајниран да ги заштити и обезбеди надворешното оптоварување клетки против нерамна и брзи движења.Torbal сила мерачи се натоварени со премиум карактеристики и функции.Секој Torbal сила мерач е опремен со Micro SD слот за експанзија со што се зголемува достапна меморија преку вметнување на Micro SD картичка.

Декларирани својства

Најдобри предлози