• Ново
Lnanqing-Силициум Цевка Храна Одделение Транспарентен Силиконска Гума Црево Флексибилни Силикони Цевка Внатрешен Дијаметар 1mm 1.5 mm 2mm 2,5 mm 3мм 4mm, Флексибилни и Отпорни н

Lnanqing-Силициум Цевка Храна Одделение Транспарентен Силиконска Гума Црево Флексибилни Силикони Цевка Внатрешен

DEN 981.60
Залиха

Износ

Лесни, флексибилни, и кристално јасно, цевки, обезбедува одлична отпорност на хемикалии, растворувачи, бази и киселини.Мазна внатрешна површина на лесен проток и лесен за чистење.BPA Free и нетоксичен.Силиконска гума цевки е одлична за homebrew и пиво линија, вино, млеко и ракување со храна и обработка, пумпи,исцрпувања, одвод, aquaponics и вода/масло промена.Модел : Храна Одделение Силиконски Цевка.Големина на : Внатрешен Дијаметар x Надворешниот Дијаметар e.g : 1.5 x 3,5 мм,значи Внатрешен Дијаметар=1.5 mm; Надворешниот Дијаметар=3,5 мм.Температурата опсег : -60℃ на + 180℃.Храна Одделение Транспарентен Силиконска Гума Црево Флексибилни Силикони Цевка Внатрешен Дијаметар 1mm 1.5 mm 2mm 2,5 mm 3мм 4mm Model : Храна Одделение Силиконски Tube Size : Внатрешен Дијаметар x Надворешниот Diametere.g : 1.5 x 3,5 мм,значи Внатрешен Дијаметар=1.5 mm; Надворешниот Дијаметар=3.5 mm Temperature опсег : -60℃ на + 180℃Производ цврстина : околу 60 степени.

Декларирани својства

Најдобри предлози