• Ново
Rutland 600-Степен РТВ Силикони Печат Кертриџ, 10.3-Унца, Црна

Rutland 600-Степен РТВ Силикони Печат Кертриџ, 10.3-Унца, Црна

DEN 686.40
Залиха

Износ

Служи на потребите на сопствениците на куќи и професионалци слично, нашиот производ линија вклучува оган почеток, creosote, и soot removers, висока температура силикони пломби, цементи и малтери, шпорет вратата замена дихтунзи, оџак чистење прачки и четки, и многу повеќе!.Ќе се придржуваат до повеќето чисти површини, вклучувајќи : стакло, метал, пластика, fiberglass, дрво, тули и камени плочи.Достапни во различни бои и големини, совршена комбинација постои за вашиот проект или поправка!.Силиконски ќе се придржуваат до повеќето чисти површини, вклучувајќи и стакло, метал, пластика, fiberglass, дрво, тули и камени плочи.Печат на оџак капа за да го издржат ветер, дожд, и топла чад. Во текот на последните 130+ години, RUTLAND прерасна од мала, семејна сопственост бизнис во Rutland, Вермонт да познат производител во индустријата.Достапни во различни бои и големини, совршена комбинација постои за вашиот проект или поправка!.Дали вашиот живот е брз, бесни, и стресни или опуштена и безгрижно, RUTLAND ви нуди можност да уживаат во животот само малку повеќе со нашите линија на квалитетот камин, оџак, и огништето начин на живот производи, одржување производи, и други додатоци.Исто така, може да се користи за да се печат на оџак капа за да го издржат ветер, дожд, и топла чад.Не само што е моќен лепило, исто така, фоки гасови и чад трајно, со неограничени користи во домот или дури и на работно место.Силиконски ќе се придржуваат до повеќето чисти површини, вклучувајќи и стакло, метал, пластика, fiberglass, дрво, тули и камени плочи.Користете го за да се печат камин инсерти, поправка на соларни панели, или да го применуваат керамички плочки за вашиот камин сараунд или топлина оклопна зад вашиот шпорет.

Декларирани својства

Најдобри предлози