• Ново
FROMAGE AMI Сл Шири, 6.6 оз

FROMAGE AMI Сл Шири, 6.6 оз

DEN 2018.40
Залиха

Износ

Потекло : Сад.Смокви, чиста шеќерна трска, лимонска киселина, и пектин.Тест на Gouda, Manchego, Cheddar, Швајцарската или Пармезан сирење.Јадете на buttered тост.Глазура печено месо.Fromage Ami се преведува како "пријател на сирење." Името е доста фитинг за оваа сл џем, како што е совршен придружба да Gouda, Manchego, Cheddar, Швајцарската или Пармезан.Исто така, можете да направите свој слоевит сирење, но сечење на парчиња свежо козјо сирење и smearing секој слој со возилото џем.Состојки вклучуваат смокви, чиста шеќерна трска, лимонска киселина, и пектин.Експеримент надвор од светот на сирење со smearing на buttered тост или застаклување на надворешноста на свинско печено.

Декларирани својства

Најдобри предлози