• Ново
HAOX F/8.3‑16 Супер Telephoto Леќа, Компактен 420‑800mm Прирачник Зум Објектив Алуминиум Легура Multilayer за Долги Снимање за PK Планината Камера

HAOX F/8.3‑16 Супер Telephoto Леќа, Компактен 420‑800mm Прирачник Зум Објектив Алуминиум Легура Multilayer

DEN 700.80
Залиха

Износ

УВ Филтер : Може да ја ослабне сината боја е предизвикана од страна и да ви помогне да ја зголеми јасноста и репродукција на боите.3-16 Супер Telephoto Леќа : Алуминиум легура тело, исклучителна текстура, компактен облик, дизајн, лесно да се носат, фиксна tripod прстен.Прирачник за прилагодување, сите метални структура, оптичко стакло multilayer MC слој.Намалување на блендата брзина од 1/500s 1/100s или 1/50, итн.3-16 Супер Telephoto Lens Color : Како Слики Shown Material : Алуминиумски + Оптички Glass Weight : Прибл. 420‑800 MM Ултра Telephoto Зум : Telephoto леќа доведува до пукање далечните предели, диви животни, концерти, птицата гледа, итн.2) Прилагодување на објективот кон саканата отворот/set далечина.3) Глоба мелодија пред фокус прстен да се фокусира на субјектот и да се земе примерок фотографија.2 ft Focal Должина : 420-800mm/16. УВ Филтер : Може да ја ослабне сината боја е предизвикана од страна и да ви помогне да ја зголеми јасноста и репродукција на боите.3-16 Супер Telephoto Леќа : Алуминиум легура тело, исклучителна текстура, компактен облик, дизајн, лесно да се носат, фиксна tripod прстен.7 oz Aperture : F8.Применливи Модели : Специјално дизајнирани за PK планината камера.Како да го Користите : 1) вклучување на "Shutter Порака : Нема Леќа" (ако е достапен) и да го поставите камерата за да М режим.6 in Minimum Фокус Растојание : 1. Со Стандардни Адаптер Прстен : Може да се инсталира на НП планината SLR камера за снимање долги предмети. 420‑800 MM Ултра Telephoto Зум : Telephoto леќа доведува до пукање далечните предели, диви животни, концерти, птицата гледа, итн.Широк Спектар на Употреба : Леќа себе е T2 планината, кој може да биде инсталиран на телескоп за набљудување на месечината, итн.

Декларирани својства

Item Type:
F8.3-16 Super Telephoto Lens
Color:
As Pictures Shown
Material:
Alloy + Optical Glass
Weight:
Approx.814g/28.7oz
Aperture:
F8.3-F16
Bayonet:
PK Bayonet
Optical Structure:
4 Elements in 2 Groups
Lens Type:
Manual Focus
Anti Shake Type:
Without Anti Shake
Front Filter Diameter:
67mm/2.6in
Minimum Focusing Distance:
1.6m/5.2ft
Focal Length:
420-800mm/16.5-31.5in
Applicable Models:
for&nbs

Најдобри предлози