• Ново
Voigtlander Nokton 21mm ф1.4 Aspherical Објективот за В.М-Планината

Voigtlander Nokton 21mm ф1.4 Aspherical Објективот за В.М-Планината

DEN 22776.00
Залиха

Износ

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. .ASPHERICAL Елементи.Вклучува Сенка.Остри Слики на дигитални М монтирање на камери вклучувајќи Leica M10. САД 1 година гаранција.Voigtlander висок квалитет на леќа со ASPHERICAL елементи за ниска дисторзија.Вклучува сенка и е прифатлив за една година САД гаранција.

Декларирани својства

Најдобри предлози