• Ново
Bennington Lakeland 2 Светлина Преодни Бања Суета Светлина Бар Ѕид Тела со Насликани Стакло Нијанси, Брусен Никел

Bennington Lakeland 2 Светлина Преодни Бања Суета Светлина Бар Ѕид Тела со Насликани Стакло Нијанси, Брусен

DEN 1917.60
Залиха

Износ

МОДЕРНИОТ СТИЛ : Со брусен никел заврши и матирано стакло нијанси, оваа светлина тела дава елегантен, модерен изглед за секоја бања.МЕСЕЦИ НАГОРЕ ИЛИ НАДОЛУ : Хармоничен дизајн може да се монтира како uplight или вградна светилка за да заличи соба и да се фокусира светлина каде што ви треба.ВЛАЖНИ ОДОБРЕНА ЛОКАЦИЈА : Безбеден за долготрајна употреба во бањи, половина вани, прав соби или било кој друг простор каде влага е присутна.ОНА ШТО СВЕТИЛКИ ТРАЕ?Користи два стандард На светилки (LED, CFL, халоген или блескаво) до 100 w (не се вклучени).СПЕЦИФИКАЦИИ : АДС Одобрени.Целокупната Димензии : Висина - 8.5-во., Ширина - 18-во., Длабочина - 6.5-во.Монтажа на Панел : Висина од 4,25-во, Ширина - 18-во.На Bennington Lakeland 2-сијалица суета светлина тела се сигурни да додадете софистициран изглед на вашиот декор со атрактивна мазна крива линија изглед.Оваа над мијалникот бања светлина тела карактеристики на брусен никел заврши и бела линија насликани стакло.Светлината може да се монтира нагоре или надолу за обезбедување можност за поинаков изглед.Користи 2 100-Вати светилки, тип A19 (не се вклучени).Вклучува хардвер монтажа и Ограничени Доживотна Гаранција.

Декларирани својства

Најдобри предлози