• Ново
Камион Кабината Спојлер Одговара за Тојота Такома -2021 Прилагодено Задните Покривот Спојлер Крило со Лента Мат Црна

Камион Кабината Спојлер Одговара за Тојота Такома -2021 Прилагодено Задните Покривот Спојлер Крило со Лента

DEN 4463.76
Залиха

Износ

Погодни за : камион покривот спојлер одговара за Тојота Такома 2016 2017 2018 2019 2020 2021. Специјално дизајнирани : камион кабината спојлер дизајниран одговара за Тојота Такома 2016-2021, секој спојлер биле скенирани со оригиналниот автомобил податоци за отворање на мувла да се обезбеди совршено се вклопуваат без покривање или попречување на постојните трети кочница светлина.Функција : Подобрување на стабилност, при возење со голема брзина, спојлер обезбедува downforce за задниот дел на автомобилот и ја подобрува влечење, инсталирање спојлер крило може да се користат под притисок на струење да се направи гуми зафат земјата цврсто, да се подобри рамнотежата и зачувување на потрошувачката на гориво.Материјал : Користење на високо-квалитетна ABS материјал и пијано боја процес, кој е анти-ултравиолетови, анти-стареењето и има долг животен век.Не-деструктивни Инсталација : процесот е едноставен бидејќи нема сечење или дупчење е потребно, користете ги приложените навртки и гумени ленти да го замени директно(Тоа е најдобро да не се изложуваат на спојлер да врне за првите два дена по инсталацијата).На динамичен изглед дизајн, помага да се реши "leeward" зад кабината на камионот, се зголеми downforce, и да се подобри голема брзина и стабилност.

Декларирани својства

Најдобри предлози