• Ново
Вермонт Gage Plug Gage, Алатка Челик, 0.9637 во. диа, (Пакување од 5)

Вермонт Gage Plug Gage, Алатка Челик, 0.9637 во. диа, (Пакување од 5)

DEN 7584.00
Залиха

Износ

Вклучува : Сертификат за Точноста со NIST Следат.Gage Дијаметар Опсег : 0.7601" да 1.0000".Класа : X. Вкупна Должина : 2".Тип : Оди (Плус).Класа X Одат Pin Колосек, Материјал Челик, Заврши Необложени, со Дијаметар од 0.9637 во Дијаметар ''Increment '' 0.0001 во Дијаметар Спектар 0.7601 во 1.0000 во, со Дијаметар Под-Опсег 0.9601 во 0.9650 во, Димензија Тип Инчен, Мерач Тип Оди (Плус), Вклучени Сертификација Сертификат за Точноста со NIST Следливост, Површина Необложени, Толеранција 0.00006 во, Толеранција Класа X, Цврстина РК 60/65, Долга Форма Calibration Certificate No (не), Вкупната Должина 2, Стандарди ISO 17025 Specifications : Вклучува : Сертификат за Точноста со NIST Traceable Gage Дијаметар Опсег : 0.7601" да 1.0000"Класа : XOverall Должина : 2"Вид : Оди (Плус)Толеранција : 0.00006"Крај : 4 Microinch Заврши или Подобро, Хром Plated Application : За Двете Продавница Подот и Лабораториска Метрологија, се Користи како Мајстори за да го Калибрирате Мерење Опрема или да Gage Делови Directly Item : Стандарден Приклучок Gage Diameter : 0.9637"Материјал : Алатка за Челик - Рк 60/65 Meets/Надминува : ISO 17025 Gauge Дијаметар Опсег : 0.7601 во 1.0000 in Hardness : РК 60/65 Diameter ''Increment'' : 0.0001 in Standards : ISO 17025 Diameter Под-Опсег : 0.9601 во 0.9650 нетолеранција Класа : XDimension Тип : Inch Included за Сертификација на : Сертификат за Точноста со NIST Traceability Surface Крај : Uncoated Gauge Тип : Оди (Плус)Долга Форма Calibration Certificate : No Diameter Опсег : 0.7601 во 1.0000 во.

Декларирани својства

Најдобри предлози