• Ново
PCIE да USB3.0 Проширување Картички, 19/20 Pin Интерфејс Опремени со Осигурач и Моќ MOSFET Компатибилен X4 / X8 / X16 Столб Картичка за Windows(ph62 Полна Височина)

PCIE да USB3.0 Проширување Картички, 19/20 Pin Интерфејс Опремени со Осигурач и Моќ MOSFET Компатибилен X4

DEN 467.76
Залиха

Износ

Интерфејс преку VL805 господар мост четири USB3.0 интерфејс со голема брзина за пренос на податоци интерфејс. Опремени со Осигурач : Секој 19p 20p излезна порта е опремен со авто обнова на осигурувачот, кога надворешните краток спој грешка пристап до USB уред, на краток спој струја на висока температура ќе се направи на внатрешниот осигурач се топи веднаш да генерираат високи блокира отворите државата, а со тоа ги ограничува краток спој струја, кога грешка исчезне, пад на температурата, на флукс автоматски ќе се вратите на оригиналната низок отпор спроведување на државата Спецификација : Предмет Тип : Проширување Картички Материјал : PCB Модел : PH62 Тип : Десктоп PCIE да USB3 0 Експанзија Картичка Внесување Интерфејс : PCl-E X1 Компатибилен со X4/X8/X16 Компатибилност : USB2 0, USB1. Намалување на Загубата на Rectifier : Синхрони rectifier користи моќта MOSFET со многу ниско ниво на држава отпор да го замени rectifier диоди, па тоа може да го намали губитокот на rectifier, подобрување на ефикасноста на DC/DC конвертор, и да ги задоволи потребите на низок напон и голема струја rectifier 3.Опремени со Осигурач : Секој 19p 20p излезна порта е опремен со авто обнова на осигурувачот, кога надворешните краток спој грешка пристап до USB уред, на краток спој струја на висока температура ќе се направи на внатрешниот осигурач се топи веднаш да генерираат високи блокира отворите државата, а со тоа ги ограничува краток спој струја, кога грешка исчезне, пад на температурата, на флукс автоматски ќе се вратите на оригиналната низок отпор спроведување на државата. Функција : Низок губење алуминиумски прав леене, ниска отпорност, нема да доведе крајот, мали паразитски capacitance, прецизни производ, трајни рѓа превенција, мала јачина, голем тековната 4.

Декларирани својства

Item Type:
 Expansion Cards
Material:
PCB
Model:
PH62
Type:
Desktop PCIE to USB3 0 Expansion Card
Input Interface:
PCl-E X1 Compatible with X4/X8/X16
Compatibility:
USB2 0, USB1.1
Compliance:
PCI EXPRESS 2.0 Basic Specification
Compliance:
Extensible Host Controller Interface (XHCI) Specification Revision 1.0
Compatibility:
For Windows Xp, for Vista, for 7 (Driver Required), for Windows 8, for 10 System Comes with Driver
Package List:
1 x Expansion Cards :
1 x Baffle :
1 x Screw :

Најдобри предлози