• Ново
Kuuleyn Мини Вакуум Пумпа Негативен Притисок Вшмукување Транспорт,DC 12V 5L/min 120kpa со Држачот за Гасна Анализа на Примероци

Kuuleyn Мини Вакуум Пумпа Негативен Притисок Вшмукување Транспорт,DC 12V 5L/min 120kpa со Држачот за Гасна

DEN 550.80
Залиха

Износ

Без одржување, без масло, нема загадување на испорака медиум.Микро-пумпа е главно се користи во медицината, гас анализа на примерокот, инструменти и други области.Ниско ниво на бучава, ниска потрошувачка на енергија.Особено погоден за високи негативни животната средина барања.Мала големина, стабилен и сигурен, висока ефикасност, вшмукување капацитет е до 5 L/ min.Микро-пумпа се напојува со минијатурни DC мотор, возење внатрешни механички ексцентричен движење, водени од ексцентричен движење во внатрешноста на дијафрагмата reciprocates.Карактеристики : Микро-пумпа се напојува со минијатурни DC мотор, возење внатрешни механички ексцентричен движење, водени од ексцентричен движење во внатрешноста на дијафрагмата reciprocates.Мала големина, стабилен и сигурен, висока ефикасност, вшмукување капацитет е до 5 L/ min.Ниско ниво на бучава, ниска потрошувачка на енергија.Особено погоден за високи негативни животната средина барања.Без одржување, без масло, нема загадување на испорака медиум.Микро-пумпа е главно се користи во медицината, гас анализа на примерокот, инструменти и други области.Спецификации : Номинална напон : DC 12 VRated струја : 500m ARated моќ : 6 WWater апсорпционен капацитет : 5 L/min Vacuum : - 65kpa Maximum притисок : 120kpa Noise :

Декларирани својства

Најдобри предлози