• Ново
KFidFran 30305 Заострените Ролери Имајќи Конус и Купот на Собата, 25мм Понесе 62mm OD 17mm Дебелина(30305 Kegelrollenlagersatz, Кегел und Lagerschale, 25 mm Bohrung 62 мм АД 17 mm Dicke

KFidFran 30305 Заострените Ролери Имајќи Конус и Купот на Собата, 25мм Понесе 62mm OD 17mm Дебелина(30305 Kegelrollenlagersatz,

DEN 1896.00
Залиха

Износ

Опис на German30305 Kegelrollenlagersatz, Кегел und Lagerschale, 25 mm Bohrung 62 мм АД 17 mm Dicke Modell : 30305 (Bohrung : 25 mm, Außendurchmesser : 62 мм, Gesamtdicke : 17 mm) Einreihige Kegelrollenlager müssen entweder mit einem zweiten Бело oder лас abgestimmtes Paar verwendet werden Komponenten sind wartungsfreundlich trenn - und austauschbar Verfügt über geringe Reibung und geringe Geräuschentwicklung, умре für Betriebssicherheit sorgen Statische Tragzahl фон 48k N und dynamische Tragzahl фон 46,8 k N.Употреба на високо-оптоварување, умерена брзина апликации кои вклучуваат автомобилската оска системи и транспортни системи.Чашата е едноставно надворешниот прстен.Еден ред заострените валчести лежишта мора да се користат или со вториот лого или како исти пар.Статички на Оптоварување на 48k N и Динамичко Оптоварување на 46.Separable The внатрешниот прстен со ролери и кафез собрание (конус) може да се монтира одделно од надворешниот прстен (екп).Карактеристики ниска триење и ниско ниво на бучава кои овозможуваат оперативна сигурност(Verfügt über geringe Reibung und geringe Geräuschentwicklung, умре für Betriebssicherheit sorgen.8 k N(Statische Tragzahl фон 48k N und dynamische Tragzahl фон 46,8 k N.

Декларирани својства

Најдобри предлози