• Ново
Caplugs 99395292 Маскирање Заострените Капа и Приклучокот. Т-14, Силикони, Капа OD 1.031 Plug ID 1.215, Црвен (Пакување од 100)

Caplugs 99395292 Маскирање Заострените Капа и Приклучокот. Т-14, Силикони, Капа OD 1.031 Plug ID 1.215, Црвен

DEN 3625.92
Залиха

Износ

Дизајниран за да се користи како капа или приклучокот и може да се користи во многу маскирање апликации до 600 f (315 c).Заострените дизајн обезбедува спектар за делови за да се вклопи во компоненти.Flanged за лесна инсталација и отстранување.Може да се користи за навој или не навој фитинзи.Економски цени.На ТС Серија заострените капа или приклучок е идеален за употреба во маскирање апликации кои бараат температура (до 600 O F/315 О В) и отпорност на корозија. : : a : 1.094, б : 1.215, C : 1.031, D : 1.152, E : 0.75, F : 1.43.

Декларирани својства

Најдобри предлози