• Ново
Biohazard Налепници - 5.5 x 5.5 Biohazard Етикети (Пакување од 30) - УВ Обложени Етикета - Biohazard Предупредувачки Знак за Лаборатории, Болници и Индустриска Употреба на Универзална B

Biohazard Налепници - 5.5 x 5.5 Biohazard Етикети (Пакување од 30) - УВ Обложени Етикета - Biohazard Предупредувачки

DEN 239.76
Залиха

Износ

✅ УНИВЕРЗАЛЕН СИМБОЛ : Biohazard знак е дизајниран со универзален симбол на biohazard и зборот "BIOHAZARD" напишани со големи букви и large font (големи букви.Ова осигурува дека секој може да го види вашиот биолошки опасности знак од голема далечина и да се знае вашиот biohazard ѓубре може да содржи опасен отпад. ✅ ВИСОК КВАЛИТЕТ И УЛТРА ИЗДРЖЛИВИ : Biohazard decals се произведени со висок квалитет на УВ на Кожата во текот на хартија.IGNIXIA biohazard отпад налепница е дизајниран да биде водоотпорен и УВ Заштитен.Овие опасности знаци се произведени со силно лепило поддршка. ✅ МАЗНА И ЛЕСНА АПЛИКАЦИЈА : за Да се примени ова biohazard налепница decal, темелно се чисти и суви ја посакуваната апликација за површината.Внимателно излупете го врати, го усогласат налепница за biohazard контејнери правилно и постепено се држи на вашиот посакуваната област. ✅ Се даде ПРИОРИТЕТ на БЕЗБЕДНОСТА : се Применува IGNIXIA biohazard налепници' етикети на медицински потрошен материјал, biohazard кеси, тестирање колекции, опасни и исфрлање на отпад, медицински отпад, контејнери и други опасни супстанции или контејнери и др.за да се обезбеди сите е безбедноста во вашата организација. ✅ ПАКЕТ ВКЛУЧУВА : 30 Парчиња од biohazard decal со елегантен дизајн; агол плоштадите на криви и удобен големина.Големина на овој био опасност налепница е 5.5х5.5 Инчи.

Декларирани својства

Најдобри предлози