• Ново
Omnimed Соба ID Знаме Систем, Стандард 6 Боја Сет (Брзо & Клири Алармирање на Персоналот за да Соба Достапност)

Omnimed Соба ID Знаме Систем, Стандард 6 Боја Сет (Брзо & Клири Алармирање на Персоналот за да Соба Достапност)

DEN 1524.00
Залиха

Износ

Знамиња Направен од Висок Квалитет на Прав Обложени Алуминиум (Конкуренти користат евтина пластика).Шест 8" Знамиња Во Црвена, Сина, Портокалова, Зелена Жолта & Сива Боја.Ротира од 180 степени, Не-електрични.Вклучува 5 Година.Сопствени Бои & Текст Е Достапен На Omnimedstore.Опис на производот Omnimed соба Знаме системи се направени од издржлив прав обложени алуминиум и шест 8" знамиња по единица.Нашето Знаме системи промовира ефикасно работење со обезбедување на јасни визуелен сигнал за персоналот.Позицијата и бојата на сигналот знамиња може да се користи за да се определи кој лекар е внатре или статусот на секоја соба (окупирана, подготвени за расчистување, пациентот е подготвен за лабораторија или на Х-зараците, итн.). .Едноставно потчукнете соодветната знаме, како ќе влезат или да ја напуштат просторијата и целиот персонал знае својот статус.Контакт Информации за производителот omnimedstore.com.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Вид Девојка Рачни Гана Знаме Гана Знаме Држи Знаме Мали Мини Знаме 50 Пакет Круг Врвот Национална Држава Знамиња,Партија
  • Ново

Вид Девојка Рачни Гана Знаме Гана Знаме Држи Знаме Мали Мини Знаме 50 Пакет Круг Врвот Национална Држава Знамиња,Партија

DEN 142.80

Количина : 50 пак се држиме знамиња.Знаме големина : 8.2" x 5.5",се Држи големина : 11.8".Материјал : Пластични ста�